کتاب مثنوی معنوی جلد 1

کتاب مثنوی معنوی جلد 1

در حال بار گذاری...

کتاب مثنوی معنوی جلد 1

قیمت عادی $‎13.50 قیمت ویژه $‎11.95
موجودی: ناموجود
امکان تحویل برای فردا

شرایط و ضوابط
این محصول برای شهرستان های ایران توسط پست ارسال می شود که زمان آن حدود ۱ تا ۳ روز کاری می باشد. 

توضیحات
مثنوی مولوی، همانند بیشتر مثنوی‌های صوفیانه، به صورت عمده از «داستان» به عنوان ابزاری برای بیان تعلیمات تصوف استفاده می‌کند. ترتیب قرار گرفتن داستان‌های گوناگون در این کتاب ظاهراً نظم مشخصی ندارد. شخصیت‌های اصلی داستان‌ها می‌تواند از پیامبران و پادشاهان تا چوپانان و بردگان باشد. حیوانات نیز نقش پررنگی در این داستان‌ها بازی می‌کنند.
حکایات موجود در مثنوی از منابع مختلف قدیمی‌تر آمده‌اند. برخی عیناً در مثنوی‌های عطار نیشابوری همچون منطق الطیر موجودند. برخی همچون داستان خلیفه و لیلی، پادشاه و خانه کمپیر، استر و استر، محمود و ایاز، گنج نامه، حلوا ساختن جهود و عیسوی و مسلمان از مقالات شمس استخراج شده‌اند.
مولوی در مثنوی تبحر خود را در استفاده از اتفاقات روزمره برای توضیح دیدگاه‌های عرفانی‌اش نشان می‌دهد. ویژگی تمایزبخش دیگر این کتاب میزان گریزهای مکرر آن از داستان اصلی برای توضیح (گاه مفصل) نکات مختلف جنبی داستان، است. این نکته ممکن است بیانگر این باشد که برای مولوی مضمون داستان اهمیت بسیار بیشتری از سبک نگارش داشته‌ است. آخرین داستان مثنوی (شاهزادگان و دژ هوش ربا)، با وفات مولوی ناتمام ماند. دفتر ششم مثنوی از همین روی دفتری ناتمام است.

شرح جامع مثنوی معنوی حضرت مولانا جلال الدین محمد بلخی تالیف کریم زمانی یکی از برجسته ترین اثار زبان فارسی می باشد. این کتاب نفیس چاپ چهل و ششم آن می باشد. که اشعار و تفسیر کامل شعرهای مولانا را در بر می گیرد. کتاب مثنوی معنوی شامل حکایتهای شیرین و آموزنده فارسی است. شما می توانید این هدیه نفیس را از راه دور به عزیزانتان تقدیم و ارسال کنید 

نظر خودتان را بنویسید
دیدگاه شما درباره:کتاب مثنوی معنوی جلد 1
امتیاز شما
سوالات پرسيده شده
No Questions
محصولات مرتبط
همراه این محصول خریداری شده