تفاوت میان رزهای ایرانی و هلندی

تفاوت میان رزهای ایرانی و هلندی
۶ اکتبر ۲۰۱۸
تفاوت میان رزهای ایرانی و هلندی

تفاوت رز ایرانی و رز هلندی

گل رز تقریبا در حدود هفتاد میلیون سال قدمت دارد. اولین بقایای سنگواره ی کشف شده از گل رز مربوط به هفتاد میلیون سال پیش و در ایالت کلورادو آمریکا می باشد. در قرن هجدهم میلادی کاشت گل رز در باغبانی اشرافی کشور فرانسه که خود تحت تاثیر باغبانی سلطنتی انگلیس بود رواج فراوانی پیدا کرد و این در حالی بود که کاشت گل رز در خاورمیانه تنها به دلیل مصارف دارویی و هم چنین به دلیل استفاده از گل رز در ساخت عطر ها، مصرف می شد. گفته می شود که همسر ناپلئون، ژوزفین به کاشت و گردآوری گل رز علاقه ی بسیار زیادی داشت و در ابتدا در حدود 250 گونه رز مختلف را از کشورهای چین و ژاپن و سراسر دنیا گرد آوری نمود. ژوزفین با کمک معروف ترین و بزرگ ترین گیاه شناسان و باغبانان توانست برای اولین بار و از طریق لقاح مصنوعی، گونه های جدیدی از رز ها را به وجود آورد تا جایی که این مجموعه تا پایان قرن نوزدهم میلادی به 2562 رسید. او همچنین با به کار گیری نقاش معروف آن دوره پیر چوزف ردوته رزهای باغ را به زیبایی هر چه تمام به تصویر کشید و این اطلس رز را جاودانه کرد. به پاس خدماتی که ژوزفین در نگهداری گل های رز و رونق بخشیدن به کاشت و شناساندن رز انجام داد به او لقب حافظ رز اهدا شده است. یونانی ها از گل رز به عنوان ملکه ی گل ها یاد میکنند و ملکه کلئوپاترا از گل رز به عنوان عطر استفاده می کرده است. یونانی ها

سفارش گل رز


در حال حاضر تولید و کاشت گل رز در صدر جهان قرار دارد و بیشتر از سایر گل ها کاشت می شود. کشور های آمریکا، انگلیس، هلند، کنیا و هند از بزرگترین صادر کنندگان گل رز در جهان هستند. "خرید اینترنتی گل" خرید اینترنتی گل امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده که در این میان "خرید آنلاین گل" خرید آنلاین گل به خصوص "خرید گل رز" خرید گل رز افزایش فراوانی یافته است. رز های ایرانی در بازار به صورت دسته های 50 شاخه و رز های هلندی به صورت دسته های 20 شاخه یافت شده و خرید و فروش می شوند. "گل فروشی آنلاین" گل فروشی آنلاین گل بازار سعی کرده که با فراهم آوردن مجموعه ای نفیس از سبد گل، دسته گل، باکس گل، جعبه گل و تاج گل و با به کار گرفتن رز های ایرانی و رز های هلندی در این مجموعه، زیبا ترین گل ها را تقدیم هموطنان عزیز خود کند.


خرید گل رز

"گل فروشی آنلاین" یکی دیگر از تفاوت های عمده بین رز های ایرانی و رز های هلندی، مدت زمان عمر گل ها و ماندگاری آنهاست. رز های هلندی دارای طول عمر بیشتر و ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به رز های ایرانی دارند و این مسئله باعث محبوبیت و معروفیت بیشتر این رز ها در جهان شده است. رز های ایرانی به طور متوسط در حدود 3 تا 6 روز طول عمر مفید دارند و این در حالی است که رز های هلندی دارای عمر مفیدی بین 10 تا 20 روز هستند. ماندگاری بالا و طول عمر بیشتر باعث شده تا "فروشگاه اینترنتی گل" فروشگاه اینترنتی گل بازار نیز از رز های هلندی بیشتر در محصولات خود استفاده کند اما هم چنان به طرفداران "خرید گل رز" خرید گل رز ایرانی نیز فکر کرده و محصولات متنوعی از رز های ایرانی را طراحی کرده و به هموطنان خود ارائه می دهد. لازم به ذکر است که طول عمر گل ها و میزان ماندگاری رز ها با دمای محیط اطراف آن ارتباط بالایی دارد. متخصصین گل فروشی آنلاین گل بازار با سابقه ای طولانی در امر خرید آنلاین گل "خرید گل رز" و "ارسال گل به ایران " ارسال گل به ایران و سراسر جهان معتقدند که بهترین دما برای نگهداری گل رز 5 درجه سانتی گراد می باشد و عمر گل ها بیشترین بازدهی را در این دما خواهد داشت.

خرید جعبه گل

"ارسال گل به ایران " پس از طول عمر و مدت زمان ماندگاری رز ها آنچه که رز های هلندی را نسبت به رز های ایرانی متمایز می کند تنوع رنگ ها و رنگبندی مختلف آن می باشد؛ بدین معنی که رز های هلندی در 22 واریته و رنگبندی مختلف در بازار موجود می باشند و این در حالی است که رز های ایرانی تنها داری 3 و یا 4 رنگ مختلف می باشند و تنها رنگ قرمز آن به صورت دائمی در بازار موجود است و در فصل های سرد و زمستان سایر رنگ های آن به دلیل کیفیت پائین اصلا در بازار یافت نمی شود. در این جاست که رز های هلندی به میدان رقابت با رز های ایرانی آمده و با دارا بودن 22 رنگ مختلف گوی رقابت از رز های ایرانی را می ربایند و پیروز میدان می شوند. خرید گل های رز با رنگبندی مختلف در مراسم و جشن ها، معنی و شکل خاصی به سفارش گل می دهند. بدین منظور با 

عطر و بوی رز های هلندی نیز یک سر و گردن از رز های ایرانی بالاتر است و این مسئله باعث شده تا خرید گل رز هلندی نسبت به رز ایرانی در بین مردم بیشتر باشد. شما با سفارش آنلاین گل های رز هلندی عزیزانتان را به استنشاق عطر و بوی سرمست کننده ی گل ها دعوت می کنید. با خرید اینترنتی گل از "فروشگاه اینترنتی گل" فروشگاه اینترنتی گل بازار شما دسته گل خوشبو و خوش عطری را به دست عزیزانتان می رسانید که برای روز ها و هفته هوای اطراف را عطرآگین می کند.

پلکسی ۲۵

"خرید جعبه گل" به تفاوت های اصلی رز های ایرانی و هلندی باز گردیم، قیمت یکی دیگر از تفاوت بین رز هاست. البته فصول سال و مراسم مختلف مانند روز مادر، شب یلدا، روز پدر، شب عید و مهمتر از همه ی اینها روز ولنتاین تاثیر فراوانی روی قیمت گل ها دارد و هر چه درخواست خرید گل بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است. بدون در نظر گرفتن فصول و مراسم مختلف، رز های هلندی به دلیل تفاوت های ذکر شده در بالا نسبت به رز های ایران گران قیمت تر هستند. تیم طراحی گل فروشی اینترنتی گل بازار سعی کرده که برای کسانی که قصد "خرید گل ارزان" خرید گل ارزان دارند و یا چنانچه می خواهند دسته گل لاکچری خریداری نمایند و سفارش گل لوکس بدهند، مجموعه ای فراهم آورد که عزیزان بتوانند با هر بودجه و سلیقه ای خرید آنلاین گل خود را براحتی انجام داده و عزیزانشان را در هر کجای این کره خاکی که باشند سورپرایز کند. سالها تجربه و تخصص در زمینه ی سفارش آنلاین گل و ارسال گل به ایران و سراسر جهان را به کار بسته ایم تا لبخند رضایت را بر لبان شما و عزیزانتان شاهد باشیم.

توضیحات
Leave your comment
Your email address will not be published
Tags were not found