نگهداری از گیاه گل دار حسن یوسف

نگهداری از گیاه گل دار حسن یوسف
۲۹ سپتامبر ۲۰۱۹

نگهداری از گیاه گل دار حسن یوسف

بهترین شیوه‌ی نگهداری از گیاه گل‌دار حسن یوسف

آیا قصد خرید گل و گلدان خانگی دارید؟ قبل از انتخاب گیاه مورد نظر ابتدا شرایط محیطی خود و زیست بوم گیاه را در نظر بگیرید! در این مقاله ما راجع به زیست بوم مناسب برای نگهداری یک گیاه آپارتمانی زیبا به نام حسن یوسف صحبت و المان‌های مهم و کلیدی در رابطه با رشد بهتر آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگر در خانه‌ی خود از این گیاه زیبا نگهداری می‌کنید و یا قصد خرید حسن یوسف را دارید، خواندن مقاله‌ی زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

خرید حسن یوسف

دمای مناسب برای حسن یوسف:

حسن یوسف به صورت کلی تاب تحمل سرما را نداشته و در محیط‌های گرم رشد بهتری دارد. درواقع رشد آن در فصول گرم و در یک اقلیم مناسب به قدری خواهد بود که برای حفظ تقارن هر ماه مجبور به هرس کردن شاخ و برگ اضافه ی آن می‌شوید.

دمای مناسب برای کاشت و پرورش حسن یوسف 21 تا 29 درجه سانتی گراد می‌باشد، البته گیاه بالغ دمای کمتر را هم تحمل کرده و تا 18 درجه، تازه و با طراوت می‌ماند. حسن یوسف در دسته‌ی گیاهان 4 فصل و همیشه سبز قرار می گیرد، اما در تابستان رشد بیشتر و بهتری داشته، جوان‌تر و زیبا‌تر به نظر می‌رسد. دمای زیر 13 درجه برای حسن یوسف خطرناک بوده و ممکن است، سلامت این گیاه آپارتمانی ارزان و زیبا را با مخاطره رو به رو سازد؛ همچنین یخ زدگی حتی با درصد بسیار کم، بلافاصله باعث مرگ او می شود. حسن یوسف را در زمستان حتما در محیطی بسته مانند گل خانه، پاسیو، یا حتی راهرو با نور و دمای کنترل شده نگاه دارید؛ چرا که دمای پایین باعث می شود، حسن یوسف جمع شده، کدر و تیره گردد و ترکیب رنگ زیبای خود را از دست بدهد.

گل فروشی آنلاین گل بازار با گسترده ترین پوشش‌دهی آماده‌ی ارسال گل ارسال دسته گل ، سفارش باکس گل خرید سبد گل ، رسال تاج گل همچنین انواع گیاهان ریشه دار و آپارتمانی می‌باشد. شما می توانید برای هر نوع مناسبتی نظیر تولد، جشن عروسی، سالگرد ازدواج، تولد فرزند، جشن تعیین جنسیت، فارغ التحصیلی، روز مادر، روز پدر، روز معلم و.....از راه دور گل و هدیه سفارش داده تا در زمان مورد نظر به دست عزیزانتان برسد.

آیا حسن یوسف گیاهی گلدار است؟

حسن یوسف در دسته‌ی گیاهان گل‌دار با نگهداری ساده قرار می گیرد که در هر فصلی از سال گل می دهد، البته احتمال رویش گل حسن یوسف در بهار و تابستان بیشتر می‌باشد. اما جذابیت این گیاه آپارتمانی پرطرفدار، نه به خاطر گل‌های زیبا و متفاوت آن که بیشتر به دلیل ترکیب رنگ خیره کننده و جذاب برگ‌های آن می‌باشد؛ به همین دلیل زمانی که ساقه‌های گل حسن یوسف شکل گرفتند به همراه شاخ و برگ های اضافه‌ی آن هرس می شوند تا طول عمر و قدرت رشد این گیاه خانگی را افزایش دهند.

تکثیر حسن یوسف نیز بسیار ساده است، شما با داشتن یک حسن یوسف بالغ می‌توانید، دریایی از رنگ و زیبایی را میهمان خانه‌هایتان کنید برای اطلاعات بیشتر روش‌های تکثیر گیاه حسن یوسف را مطالعه کنید.

ت

رطوبت مناسب برای حسن یوسف:

حسن یوسف برای رشد مناسب به رطوبت نیاز دارد، اما مانند بسیاری از گیاهان حساس آپارتمانی نیازمند رطوبت مداوم نیست! برای ایجاد رطوبت مناسب برای این گیاه بهتر است هفته‌ای یک بار آن را به آرامی با آبی بدون املاح و با دمای متوسط افشانه کنید؛ البته در فصول و روزهای گرم می توان تعداد دفعات افشانه کردن را افزایش داد؛ توجه داشته باشید افشانه با آب سخت یا خیلی سرد ممکن است باعث ایجاد لکه‌های سفید روی برگ‌های پهن، لطیف و حساس این گیاه زیبا گشته و به آن آسیب بزند.

زمانبندی مناسب برای آبیاری حسن یوسف:

آبیاری نامناسب، باعث آسیب رسیدن به گیاه حسن یوسف می‌گردد. در این شرایط گیاهان جوان حساس‌تر بوده وسریع‌تر واکنش می‌دهند؛بی آبی گیاه را خشک و بی جان می کند و رطوبت بیش از اندازه و غرقابه بودن گلدان گل حسن یوسف، مخصوصا در فصول سرد از دلایل شیوع بیماری‌های قارچی و پوسیدن ساقه‌ی گیاه می‌باشد. میزان دفعات آبیاری حسن یوسف به عوامل بسیاری چون اندازه گلدان، اندازه ی گیاه، نوع گلدان، میزان دما، و حتی سن گیاه وابسته می‌باشد، به همین دلیل بهتر است زمانبندی آبیاری آن را به هنگام خرید از فروشنده سوال کنید؛ اما به طور کلی پیشنهاد می‌شود، حسن یوسف را هر روز یا یک روز در میان(بسته به میزان گرمی هوا)با آبی هم دما با دمای محیط به اندازه‌ای که سطح خاک گلدان حسن یوسف مرطوب شود، آبیاری کرده؛ همچنین هفته‌ای یک‌بار آن را کاملا سیراب کنید؛ به شکلی که خاک داخل گلدان کاملا مرطوب گردد، اما آب به زیرگلدانی آن وارد نشود.

ارسال گل در ایران

سایت گل فروشی آنلاین گل بازار» علاوه بر ارسال گل و هدیه به شهرستان های ایران در اکثر کشور های دنیا نیز نمایندگی داشته و پیام مهربانی شما رابه سراسر جهان، هر نقطه ای که مایل باشید، می رساند. ارسال گل به آمریکا، ارسال هدیه به آلمان ارسال کیک و خوراکی به روسیه و....همگی بخشی از خدمات این شرکت آنلاین بین المللی می‌باشند!

نور مناسب برای حسن یوسف:

اکثر گونه‌های حسن یوسف برای رشد کافی و داشتن برگ‌های سالم و شفاف به 70 درصد نور و 30 درصد سایه نیازمند می‌باشند، بهتر است این نور طبیعی باشد و گلدان گل در مکانی قرار بگیرد که در معرض نور شدید اما با واسطه ی خورشید صبحگاهی قرار بگیرد. پشت یک پنجره ی بزرگ، داخل بالکن، راهرو، پاسیو و گل خانه‌های پرنور مکان مناسبی برای پرورش حسن یوسف می‌باشد.

البته در صورتی که دسترسی به نور طبیعی برایتان مقدور نیست، می‌توانید از نور مصنوعی نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که بخش زیادی از زیبایی و درخشندگی برگ‌های حسن یوسف به میزان و کیفیت نور دریافتی این گیاه بستگی دارد.

نور خیلی زیاد رنگ برگ‌ها را بسیار روشن کرده و نور خیلی کم باعث کوچک، تیره و کدر شدن برگ های حسن یوسف و در بعضی موارد ریزش آنها می گردد. حسن یوسف می‌تواند نور مستقیم خورشید را نیز تاب آورد، اما بهتر است در فصول گرم، در معرض نوری با فاصله قرار بگیرد؛ چرا که نور شدید، قوی و مستقیم آفتاب در روزهای گرم و بلند تابستان می‌تواند، باعث قهوه ای شدن و حتی سوختن برگ‌های حسن یوسف گردد. البته آستانه‌ی تحمل آفتاب برای این گیاه شگفت انگیز طیف وسیعی را در بر می‌گیرد؛ برخی گونه‌های حسن یوسف برگ‌هایی پهن و حساس داشته و باید حتما در معرض نور غیر مستقیم قرار گیرند؛ اما بعضی گونه‌ها در مقابل آفتاب شدید نیز مقاوم بوده و فقط با تغییراتی در رنگ بندی برگ ها مواجه میشوند.

حسن یوسف بسیار به نور خورشید علاقه مند بوده به نحوی که به سمت نور رشد کرده و قد می‌کشد؛ پس در صورتی که گلدان گل شما در مکانی قرار دارد که به طور متقارن و یکنواخت نور دریافت نمی کند؛ هر چند وقت یکبار آن را 180 درجه بچرخانید تا رشدی متقارن داشته و فرم طبیعی آن با مشکل رو به رو نشود.

خرید اینترنتی گیاه حسن یوسف

 

خاک مناسب برای حسن یوسف

خاک مناسب برای پرورش حسن یوسف خاکی یکنواخت، حاصلخیز، مرطوب و با زهکشی مناسب است. حسن یوسف به خاطر زیست بوم خود با گچ، خشت، لومین، رس، لومی، ماسه لومی، ذغال سنگ نارس، خاک رس ماسه ای و لوم رس ماسه ای سازگار است.

برای رشد و شادابی بهتر حسن یوسف می توانید در فصول سرد یک بار در ماه و در فصول گرم هر دو هفته یکبار از کود کامل استفاده نمایید البته کود کامل نباید به طور خالص در دسترس گیاه قرار بگیرد  به این منظور در هر لیتر اب تنها یک قاشق کوچک و حدود 2 سی سی کود کامل را حل کرده و محلول حاصل را به شکل منظم و کنترل شده ای به سطح خاک گلدان حسن یوسف افشانه کنید.

گاهی با تمام تلاش برای نگهداری مناسب باز حسن یوسف ما پژمرده می شودـ! اگر شما هم با سوال چرا حسن یوسف من پژمرده می شود؟» رو به رو هستید خواندن مقاله ای با همین عنوان را در وبلاگ گل بازار به شما پیشنهاد می کنیم.

برای سفارش گیاه حسن یوسف می توانید بر روی خرید گیاه حسن یوسف» کلیلک کنید.

در این مقاله راجع به شیوه ی مناسب نگهداری حسن یوسف صحبت کردیم و نوع خاک، دمای مناسب، میزان و کیفیت نور دریافتی، میزان آب و رطوبت مورد نیاز همچنین بهترین زمانبندی برای آبیاری را مورد بررسی قرار دادیم.

توضیحات
Leave your comment
Your email address will not be published
Tags were not found