چه گلی برای ترحیم مناسب‌تر است؟ | راهنمای ارسال گل ترحیم به ایران

۶ ژوئن ۲۰۲۴
چه گلی برای ترحیم مناسب‌تر است؟ | راهنمای ارسال گل ترحیم به ایران

اگر قصد ارسال گل ترحیم برای ایران و برای عرض تسلیت در مراسم ختم را دارید بد نیست بدانید که، هدیه دادن گل در مناسبت ‌های گوناگون در فرهنگ ایرانی سابقه ‌ای دیرینه دارد و همواره به عنوان نمادی از احترام، محبت و همدلی شناخته شده است. از گذشته تا به امروز، گل ‌ها نقش مهمی در مراسم و آیین ‌های مختلف داشته ‌اند، از جشن ‌ها و مناسبت ‌های شاد گرفته تا مراسم عزاداری و ترحیم. با گذر زمان و تغییرات فرهنگی و اجتماعی، شکل و شیوه هدیه دادن گل نیز تغییرات بسیاری داشته است.

گل ترحیم چیست؟

گل ترحیم به دسته‌ گل ‌ها یا تاج‌ گل‌ هایی گفته می‌ شود که به مناسبت درگذشت یک فرد و به منظور ابراز همدردی و احترام به خانواده متوفی ارسال می ‌شوند. این گل‌ ها نقش مهمی در مراسم عزاداری و ترحیم دارند و از جمله اصلی ‌ترین نماد های ابراز تسلیت و همدردی در فرهنگ ‌های مختلف، از جمله فرهنگ ایرانی، محسوب می ‌شوند.

ارسال گل ترحیم برای ایران

انواع مدل گل ترحیم

گل ‌های ترحیم در انواع و مدل ‌های مختلفی آماده می ‌شوند که هر یک از آن ها بسته به میزان نزدیکی به فرد متوفی و نوع مراسم انتخاب می ‌شوند. در ادامه به برخی از مدل ‌های رایج گل ‌های ترحیم اشاره کرده ایم.

تاج گل ترحیم، یک هدیه شیک و مناسب برای عرض تسلیت

یک نمونه گل ترحیم، تاج گل است. تاج گل ترحیم یکی از بهترین و در واقع مرسوم ترین هدایایی است که می‌ توانید در مراسمات ترحیم و تسلیت به خانواده ‌های داغدار تقدیم کنید تا همدردی و همبستگی خود را نشان دهید. امروزه تاج گل ترحیم شیک و لاکچری بسیار زیادی در گل فروشی های آنلاین وجود دارند که شامل تاج گل طبیعی ترحیم هم هستند.

گل ترحیم رومیزی

یکی از انواع طراحی ‌های گل برای مراسم سوگواری، گل رومیزی است که به صورت سبد گل ترحیم رو میزی وجود دارند. این مدل گل رومیزی برای مجلس ترحیم، زیبایی زیادی به مراسم تسلیت می‌ بخشد و یکی از بهترین انتخاب ‌ها برای هدیه به عزیزان ‌تان محسوب می ‌شود.

سبد گل ترحیم بزرگ و کوچک

سبد گل ترحیم و تسلیت یکی از بهترین گزینه ‌ها برای هدیه به عزیزان داغدار است. سبد گل ترحیم و ختم از تعدادی گل و اجزای درهم تنیده‌ زیبا تشکیل می ‌شود که به آن جلوه ‌ای زیبا و با ارزش می ‌بخشد. سبد گل ترحیم لاکچری نیز می ‌تواند به عنوان یک هدیه برای همدردی با دوستان عزادار محسوب شود. در واقع سبد گل برای مجلس ترحیم نشان دهنده اهمیت و ناراحتی شما نسبت به آن عزیز است.

سبد گل ترحیم

دسته گل ترحیم

از سال‌ های قدیم تا کنون، دسته گل ترحیم بهترین هدیه ‌ای است که می ‌توان به عزیزان داغدار ارائه داد. یکی از مزایای برجسته دسته گل ترحیم نسبت به سایر محصولات مانند سبد گل ترحیم و جعبه گل تسلیت، استفاده از کاغذ های سفید و مشکلی و گاها رنگی است که به آن جلوه ‌ای خاص و دلنشین می ‌بخشد و همچنین به محافظت از گل ‌ها کمک می ‌کند.

کلام آخر

ارسال گل ترحیم، به عنوان یکی از رسم ‌های فرهنگی و اجتماعی، نشان ‌دهنده‌ همدردی، احترام و تسلیت با خانواده‌ درگذشتگان است. این فرآیند باعث می ‌شود که خانواده داغدار حس حمایت و انسانیت را در مواجهه با مصیبتی که تجربه می ‌کنند، تجربه کنند. ارسال گل ترحیم می ‌تواند به زیبایی و آرامش مراسم ترحیم کمک کند و پیام‌ هایی از همدردی، امید و احترام را به بازماندگان منتقل کند.

توضیحات
Leave your comment
Your email address will not be published
Tags were not found